· RSS 19.04.2024, 21:04

Головна » 2019 » Листопад » 12 » Виїзд дитини за кордон : коли не потрібен дозвіл другого з батьків
Виїзд дитини за кордон : коли не потрібен дозвіл другого з батьків

Процедура вивезення дітей, які не досягли шістнадцяти років, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених ними, відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, здійснюється за нотаріально посвідченим дозволом другого з батьків. Але є виключення, коли не потрібен нотаріально посвідчений дозвіл другого батька.

Так, виїзд дитини у супроводі одного з батьків без нотаріально засвідченої заяви про згоду іншого з батьків можливий у разі якщо:

- судом наданий дозвіл на виїзд дитини без згоди та супроводу другого з батьків;

- дитина виїжджає у супроводі одинокої матері;

- другий з батьків помер, позбавлений батьківських прав, визнаний недієздатним, визнаний безвісно відсутнім;

- другий з батьків має заборгованість зі сплати аліментів більше 4 місяців;

- дитина тимчасово виїжджає на лікування на строк до 1 місяця;

- дитина виїжджає на строк до 1 місяця (в разі визначеного місця проживання дитини з тим із батьків, який супроводжує дитину);

- другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства;

- дитина вибуває на постійне місце проживання чи взята на постійний консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном.

Зазначається, що ці та інші підстави повинні бути підтверджені документально.

Якщо у Вас виникли запитання з приводу виїзду дитини за кордон, звертайтесь до «Новоайдарського бюро правової допомоги» Старобільського МЦ з надання БВПД, яке знаходиться за адресою : Луганська область,                смт Новоайдар, вул.Незалежності,8 або за т.095-60-30-913.

«Новоайдарське бюро правової допомоги»

Старобільського МЦ з надання БВПД

Переглядів: 698 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0