· RSS 26.04.2024, 11:24

Головна » 2020 » Травень » 29 » Відповідальність за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях
Відповідальність за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях

Відповідно до закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» забороненими місцями є:

• у ліфтах і таксофонах;
  • у приміщеннях і на території закладів охорони здоров’я;
  • у приміщеннях та на території навчальних закладів;
  • на дитячих майданчиках;
  • у приміщеннях і на території спортивних та фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;
  • у під’їздах житлових будинків;
  • у підземних переходах;
  • у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;
  • у приміщеннях закладів ресторанного господарства;
  • у приміщеннях об’єктів культурного призначення;
  • у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;
  • на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів.

Забороняється, крім спеціально відведених для цього місць, куріння тютюнових виробів:

• у приміщеннях підприємств, установ та організацій усіх форм власності;
  • у приміщеннях готелів та аналогічних засобів розміщення громадян;
  • у приміщеннях гуртожитків;
  • в аеропортах та на вокзалах.

Згідно статті 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, куріння тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської Ради, тягне за собою попередження або накладення штрафу від трьох  до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

31 травня – Всесвітній день без тютюну. У цей день курців закликають відмовитись від згубної звички хоча б на 1 день. Примітно, що деякі люди під впливом свята кидають курити саме з 31 травня.

Всесвітній день без тютюну, це гарний привід задуматись, що важливіше – здоров’я та життя чи сумнівне задоволення.

Якщо у Вас виникли запитання та потрібна правова консультація, звертайтесь до «Новоайдарського бюро правової допомоги» Старобільського МЦ з надання БВПД  за т.095-60-30-913.

«Новоайдарське бюро правової допомоги»

Старобільського МЦ з надання БВПД

Переглядів: 532 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0