· RSS 20.04.2024, 08:37

Головна » 2012 » Січень » 23 » Пройшли урочистості, присвячені Дню визволення Новоайдара від німецько-фашистських загарбників, Дню Соборності і Свободи України

20.01.2012р.  на центральній площі смт.Новоайдар відбувся мітинг на честь 69-річчя визволення Новоайдарщини від німецько-фашистських загарбників, Дня Соборності і Свободи України.
      У мітингу взяли участь представники органів влади та місцевого самоврядування, трудових колективів району, ветерани ВВВ, воїни-інтернаціоналісти, мешканці Новоайдара, молодь.
      Хода учасників мітингу розпочалася о 8.30 від будівлі райдержадміністрації. Колонна пройшла вулицями до могили воїнів, загиблих в роки Великої Вітчизняної війни, де відбулося покладання вінків, квітів та мітинг. Урочисто прозвучав Державний Гімн України. Відкрив і провів мітинг голова районної ради О.В. Бабенко.
      "Дорогие ветераны! Уважаемые земляки! Так распорядилась История, что сегодня Новоайдарщина отмечает три праздника - 69-ю годовщину освобождения Новоайдарщины от немецко-фашистских захватчиков, День Соборности Украины и День Свободы Украины. Праздник освобождения Новоайдарщины от чужеземных захватчиков навсегда вошел в нашу жизнь. Эту дату знают все, кому дорога память о тех героических временах, когда наши отцы и деды ценой неимоверных усилий одолели сильного и ненавистного врага - фашизм. 22 января 1943 года жители Новоайдарщины со слезами радости встречали советских воинов, которые стремительным ударом развивали наступление от стен Сталинграда, освобождая восток Украины от оккупантов. Сегодня, на этом священном для новоайдарцев месте, мы отдаем дань глубокого уважения освободителям родной земли, преклоняемся перед их подвигом. Вечная им слава!" - сказав він.
      У своєму виступі він відзначив, що цього року в одній даті злилися два свята - День Соборності і День Свободи України. Нашому народу випало щастя жити в такий історичний час, коли і Соборність, і Свобода втілилися в незалежній європейській державі - Україні. І наше завдання - зміцнювати і берегти ці цінності.
      На мітингу виступили голова райдержадміністрації М.О. Заходяченко, районний військовий комісар Ю.А. Орлов, голова районної ради ветеранів Б.О. Кравцов.
      Хвилиною мовчання вшанували присутні пам'ять захисників, які віддали своє життя за Батьківщину.
Переглядів: 1318 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0