З 6 квітня 2020 року в Україні запрацювали нові обмеження карантину через коронавірус, відповідно до постанови КМУ №211 від 11 березня 2020 року.
Основні обмеження :
- перебування в громадських місцях без надітої маски або респіратора;
- переміщення групою більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності й супроводу дітей;
- перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу дорослих;
- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою і в разі службової необхідності;
- відвідування спортивних і дитячих майданчиків;
- проведення всіх масових заходів, в яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади й органів місцевого самоврядування та інше;
Громадське місце – це що?
Офіційне визначення терміну "громадське місце" надається в Законі України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" та Наказі Міністерства оборони України "Про затвердження Інструкції про організацію патрульно-постової служби Військовою службою правопорядку у Збройних Силах України".
Громадське місце — частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу. Зокрема під'їзди, підземні переходи, стадіони. Перелік не є вичерпним.
Міністерство охорони здоров’я за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля роз’яснило поняття «громадське місце», де обов’язково потрібно носити захисні маски чи респіратори відповідно до останніх вимог карантину. Роз’яснення на сайті уряду опублікували 13 квітня. Згідно з ним, громадським місцем є частина чи частини будь-якої будівлі, споруди, що доступні або відкриті для населення вільно, за запрошенням або за плату, постійно, періодично чи час від часу, у тому числі під’їзди, підземні переходи і стадіони.
Крім того, громадськими місцями, за версією МОЗ, є:
- ліфти і таксофони
- приміщення та території медичних і навчальних закладів
- дитячи майданчики
- приміщення і території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів
- під’їзди житлових будинків
- пасажирський транспорт загального користування
- приміщення закладів харчування
- приміщення культурних об’єктів
- приміщення органів державної влади, органів місцевого самоврядування та державних установ
- зупинки громадського транспорту
Також МОЗ зауважує, що опосередковано поняття громадського місця визначено у 178 статті Кодексу України про адміністративні правопорушення: це вулиці, закриті спортивні споруди, сквери, парки, всі види громадського транспорту, включно з транспортом міжнародного сполучення.
Перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади.
Тому радимо носити захисні маски чи респіратори скрізь на вулиці, аби випадково не опинитися в «громадському місці» і не порушити правила карантину.
Якщо у Вас виникли запитання та потрібна правова консультація, звертайтесь до «Новоайдарського бюро правової допомоги» Старобільського МЦ з надання БВПД за т.095-60-30-913.
«Новоайдарське бюро правової допомоги»
Старобільського МЦ з надання БВПД
|