Новоайдарська районна рада Луганської області
Меню сайту

Пошук

Контакти
вул. Незалежності, буд 2,
смт. Новоайдар, Новоайдарський район,
Луганська область, 93500

e-mail: na-rada@ukr.net

телефон приймальні: (06445) 9-27-24

факс: (06445) 9-43-59

Архів записів

Статистика

· RSS 22.02.2020, 06:51

Головна » 2020 » Січень » 31 » ДПС інформує
16:37
ДПС інформує

3 грудня 2019року було прийнято Закон України 324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Метою цього Закону є підвищення адресності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

Це означає що, буде проведено комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

Державні виплати – пенсії, допомоги, пільги, субсидії, стипендії та інші виплати що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування. 

Згідно з пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом для ведення:

садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільгосппродукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним від продажу такої продукції доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 га. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому вищезазначеного підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу, перевищує 2 га, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Таким чином, громадяни що мають земельні, площа яких перевищує 2 га, та оброблюють їх самостійно зобов’язані податирічну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) до 1 травня року, що настає за звітним.

Підсумовуючи хочеться зазначити, що комплексом заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, буде виявлено факти надання недостовірнихданих про отримані доходи, а як наслідок - прийняття рішення про припинення державних виплат, а також про перегляд розміру або строку їх призначення та відповідно, надіслання вимоги щодо повернення неправомірно або надмірно отримані державні виплати.

 

Новоайдарська ДПІ Старобільського управління

ГУ ДПС у Луганській області

Переглядів: 24 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright Новоайдарська райрада © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz