3 грудня 2019року було прийнято Закон України 324-ІХ «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Метою цього Закону є підвищення адресності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.
Це означає що, буде проведено комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.
Державні виплати – пенсії, допомоги, пільги, субсидії, стипендії та інші виплати що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Згідно з пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, яка вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом для ведення:
садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільгосппродукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним від продажу такої продукції доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 га. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому вищезазначеного підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.
Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому пп. 165.1.24 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу, перевищує 2 га, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
Таким чином, громадяни що мають земельні, площа яких перевищує 2 га, та оброблюють їх самостійно зобов’язані податирічну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) до 1 травня року, що настає за звітним.
Підсумовуючи хочеться зазначити, що комплексом заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, буде виявлено факти надання недостовірнихданих про отримані доходи, а як наслідок - прийняття рішення про припинення державних виплат, а також про перегляд розміру або строку їх призначення та відповідно, надіслання вимоги щодо повернення неправомірно або надмірно отримані державні виплати.
Новоайдарська ДПІ Старобільського управління
ГУ ДПС у Луганській області
|