Новоайдарська районна рада Луганської області
Меню сайту

Пошук

Контакти
вул. Незалежності, буд 2,
смт. Новоайдар, Новоайдарський район,
Луганська область, 93500

e-mail: na-rada@ukr.net

телефон приймальні: (06445) 9-27-24

факс: (06445) 9-43-59

Архів записів

Статистика

· RSS 22.02.2020, 06:31

Головна » 2020 » Січень » 29 » Розірвання трудових відносин у судовому порядку
10:25
Розірвання трудових відносин у судовому порядку

Конституційне право людини на працю передбачає як можливість самостійно займатися трудовою діяльністю, так і можливість працювати за трудовим договором чи контрактом. Інколи звільнитися з роботи буває складніше ніж влаштуватися. У випадках коли роботодавець фізична особа-підприємець невідомо де, чи коли роботодавець юридична особа фактично припинила свою діяльність, але не провела процес ліквідації або керівник чи уповноважений орган не приймає заяву про звільнення за власним бажанням, не видає наказ про звільнення, затягує такий процес, або ніяк не реагує, єдиним можливим варіантом розірвання трудового договору є звернення до суду з позовною заявою про визнання трудового договору припиненим.

Відповідно до пункту 1.3 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58, при влаштуванні на роботу працівники зобов’язані подавати трудову книжку, оформлену в установленому порядку. Відсутність запису про звільнення з попереднього місця роботи унеможливлює внесення запису до трудової книжки про прийняття на роботу відповідно до розділу 2 Інструкції № 58. Також, відсутність такого запису може означати, що працівник досі перебуває у трудових відносинах з попереднім роботодавцем.

Згідно частини 1статті 38 Кодексу законів про працю України, працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

У відповідності до вимог частини 3 статті 38 Кодексу законів про працю України встановлено, що працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.

Для вирішення цього питання в суді насамперед потрібно надіслати на адресу роботодавця заяву про звільнення поштою з описом про вкладення. День отримання підприємством такого листа, заяви буде вважатись днем подання працівником заяви про звільнення. Після цього, якщо роботодавець не відреагував у двотижневий строк, звертатися до суду з позовною заявою про визнання трудового договору припиненим.

За наявності рішення суду новий роботодавець чи інші органи можуть прийняти у працівника трудову книжку без запису про звільнення з попереднього місця роботи і працевлаштувати працівника на основне місце роботи.

Якщо у вас виникли запитання або потрібна консультація юриста, звертайтесь до «Новоайдарського бюро правової допомоги» Старобільського МЦ з надання БВПД за т.095-60-30-913.

Переглядів: 62 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright Новоайдарська райрада © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz