Надія Семенівна Шароградська зауважила, що проблема захворюваності на туберкульоз - проблема сукупна, що включає в себе безліч факторів (це і неправильне харчування, і пасивний спосіб житття, шкіливі звички, і багато іншого). І хоча показники захворюваності в районі знизилися практично в два рази (в 2009 році - 31 хворий, в 2011 - 18), проблему вважати вирішеною не можна. Серед головних складових успіху в лікуванні - виявлення на ранніх стадіях. На жаль, як зазначила Н.С. Шароградська, це захворювання з кожним роком "молодшає". І потрібно бути максимально обережним, щоб не потрапити в групу ризику, в якій знаходяться люди, залежні від алкоголю та тютюнопаління, із захворюваннями органів дихання, виразковою хворобою і ... ослабленим імунітетом. До Н.С. Шароградської приєдналися й інші запрошені. Т.М. Кригіна запропонувала молодим людям включитися в акцію "Я живу по-новому", яка пропагандує здоровий спосіб життя.
Питання про дотримання особистої гігієни - важливе у світі профілактики захворювання на туберкульоз - підняв С.М. Довгаль.
В.М. Циба висвітлив питання нормативної та законодавчої бази з цих питань. До речі, згідно Закону України "Про боротьбу з туберкульозом", якщо хворий туберкульозом відмовляється від лікування, його в судовому порядку можуть відправити на примусове лікування.
О.Л. Антонова розповіла про те, що багато засуджених в місцях позбавлення волі "підхоплюють" це захворювання. І часто це призводить до летального результату. Адже не всі звільнені вчасно стають на облік в лікувальний заклад, ховаються, не розуміючи, що цим вони роблять гірше тільки собі, своїм рідним і близьким. А ще - втрачають дорогоцінний час.
Цікавим, дохідливим, ілюстративним був виступ Т.В. Курти. Тетяна Василівна розповіла про чинники, які можуть привести до формування залежності, а пізніше - і до небезпечного недугу, про ступені і види залежності. Зокрема, директор РЦ СССДМ зупинилася на таких факторах, як низька духовність, відсутність здорових ідеалів, негативне ставлення до моралі, нездатність знайти радість в навчанні та праці та ін. На завершення виступу, Т.В. Курта підкреслила, що доля - це не справа випадку, а результат вибору. І вибір кожен робить сам для себе.
Нікого не залишив байдужим короткий відеоролик про шкоду тютюнопаління (не для кого ж не секрет, що курці - в групі ризику по захворюваності на туберкульоз).
Не випадково засідання "круглого столу" пройшло в центрі інформації та культури - в бібліотеці. Адже, відволікаючи від шкідливих згубних звичок, молоді потрібно надавати альтернативу, залучати їх у цікаві заняття.
Директор бібліотеки В.Г. Кузнєцова гостинно запросила хлопців до співпраці: в бібліотеці вони дійсно можуть знайти багато цікавого для себе.
Слід зауважити, що засідання "круглого столу" пройшло жваво, динамічно, у формі діалогу. Це не були просто "сухі" доповіді, а дійсно актуальна, цікава і корисна для молодих людей інформація. Учні ліцею взяли активну участь в "круглому столі", задавали питання, висловлювали свою думку. А це значить - вони не залишилися байдужими до проблеми, придбали нові для себе знання. А з цього випливає - мета заходу досягнута.