Новоайдарська районна рада Луганської області
Меню сайту

Пошук

Контакти
вул. Незалежності, буд 2,
смт. Новоайдар, Новоайдарський район,
Луганська область, 93500

e-mail: na-rada@ukr.net

телефон приймальні: (06445) 9-27-24

факс: (06445) 9-43-59

Архів записів

Статистика

· RSS 22.09.2020, 14:57

Головна » 2020 » Серпень » 25 » Аліменти на утримання дружини
14:28
Аліменти на утримання дружини

Інколи трапляються випадки, коли після народження дитини, за різних обставин, шлюбні відносини між подружжям припиняються і жінки залишаються з маленькими дітьми та проблемами щодо матеріального утримання.

За таких обставин слід пам’ятати про задеклароване право дружини на отримання аліментів від чоловіка до досягнення дитиною трирічного віку, в свою чергу, у чоловіка виникає обов’язок здійснювати таке утримання. Право на утримання може бути реалізоване як у шлюбі, так і після його розірвання.

Так, статтею 84 Сімейного кодексу України передбачено, що дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною 6 років.

Сімейним законодавством передбачено право дружини (матері дитини) на утримання батьком дитини до досягнення дитиною трирічного віку незалежно від того,  чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Для захисту своїх прав дружина має подати до суду позовну заяву про стягнення аліментів на утримання до досягнення дитиною трьох років.

Якщо чоловік працездатний, але не працює, то це не є підставою вважати, що він неспроможний здійснювати утримання своєї дружини та дитини.

Проте, якщо на утриманні у чоловіка перебувають інші малолітні діти, непрацездатні батьки або він є інвалідом та отримує лише пенсію по інвалідності, то суд може відмовити у задоволенні позову через неможливість чоловіка здійснювати матеріальне утримання дружини.

 

«Новоайдарське бюро правової допомоги»

Переглядів: 53 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright Новоайдарська райрада © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz